speaker-photo

Dr. Meltem Turhan Yöndem

ACC Coach

Biyografi

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora eğitimini tamamlamış olan Meltem Turhan Yöndem, 1990 yılından 2008 yılına kadar aynı bölümde öğretim üyeliği yapmıştır. Işık Üniversitesi, Birmingham Üniversitesi, Atılım Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi ve Doğuş Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümlerinde çalıştıktan sonra Okan Üniversitesi’nden emekli olmuştur. 

 

1990 yılından beri çok çeşitli Avrupa Birliği ve Tübitak Ar-Ge projelerinde yönetici ve danışman olarak çalışmaktadır.  Halen SeturTech, KoçSistem Ar-Ge bölümlerinde, yapay zekâ konusunda, Avrupa Birliği projelerine danışmanlık yapmaktadır. 

 

Master konusu fuzzy veri tabanları olup, doktora konusu metin madenciliğidir. Doğal dil işlemleme, makina öğrenmesi, yapay zekâ, yazılım mühendisliği konularında çok sayıda bilimsel makaleleri mevcuttur. 2003 yılında, “Yılın Bilim İnsanı” ödülüne layık görülmüştür. 

 

1998 yılından beri birçok kişisel gelişim çalışmasına katılmış olan Yöndem, ICF ACC unvanlı profesyonel bir koç ve gençlere kariyer koçluğu / eğitim danışmanlığı yapan Kartezyen danışmanlık firmasının kurucu ortağıdır.

Konuşma Programı

14:50 - 15:30

Online Zirve 25 Ekim

İleri Teknolojiler, Sorumluluk ve Etik