speaker-photo

Naz Arıcı

Altın Kuğu " 5 Kez Dünya Buz Pateni Şampiyonu

Biyografi

1982 Ankara doğumluyum. Elektrik-Elektronik Mühendisiyim. Aynı zamanda artistik buz patenciyim. Lakabım Altın Kuğu. Türkiye’nin ilk yetişkin milli artistik buz patencisiyim ve yetişkinler/masterlar dalında dünyadaki büyük yarışmalarda ve uluslararası yarışmalarda ülkemi temsil ediyorum.

Yetişkinler dalını 2015 yılında dünyada aldığım ilk şampiyonlukla (ki benim ilk yarışmamdı ve 15 ülkeden 38 kişi katılmıştı) Türkiye’ye ben getirdim ve 2016 yılında ülkemde yeni bir dalın açılmasını sağladım. 2016 yılından bu yana yapılan bütün Türkiye Şampiyonalarında altın madalya aldım.

29 yaşında sıfırdan başladığım buz pateninde 32 yaşımda yetişkinler artistik buz pateni dünya şampiyonu oldum. 34 yaşımda yine kendi dalımda aldığım puanla dünya rekoru kırdım ve bu rekor hala bana ait. Bu sene de 19 Mayıs’ta 5. Dünya Şampiyonluğumu aldım.

Ayrıntılara önem veren çalışkan bir yapım vardır. Aldığım sorumlulukları sonuna kadar götürürüm. Öğretmen bir aileye sahibim ve çalışmanın ve disiplinin hayatta ne kadar önemli olduğu bilinciyle büyüdüm.

 

Konuşma Programı

11:10 - 11:30

Online Zirve 25 Ekim

Buz Üstünde Dönüşüm