speaker-photo

Yonca Tokbaş

Yazar, Konuşmacı, Eğitmen

Biyografi

Lycée Charles De Gaulle ve Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu, Dubai’de Schlumberger ve ExxonMobil’de uzun yıllar çalıştı. Türkiye’nin ilk internet gazetesi yazarı olarak hurriyet.com.tr'de; 2018’e kadar da Kelebek ve Elele de yazdı.

 

Co-Active Training Institute’da koçluk eğitimini tamamladı. @4yaprakliyonca hesabında aktif paylaşımcı. 

 

Yazarlığa odaklanmak; doğa için ve doğayla çalışmak amacıyla kurumsal hayattan 2012 yılında ayrıldı.

 

Fikir ve marka hakkı sahibi olduğu “Arı Sevgisi” Eğitimlerini, Mütevelli Heyeti üyesi olduğu TOG Gençlerine vermekle başladı. 

 

İki ağaç arası başlayan koşuları, maraton ve ultra maratona kadar uzamıştır. Likya Yolu Ultra Maratonu’nu bitiren ilk 3 Türk Kadınından biridir. Kürsülerde biten ulusal ve uluslararası ultra maratonları kadar, bitiremediği ve bıraktığı yarışları ve ulusal ve uluslararası ultra maratonlarda dereceleri var. Adım Adım ile koşarak STK’lara rekor kaynak sağladı.

 

TEDx’de “Kır kabuğunu Çık” ve “Düştüğüme Sevindim”; TurkishWin’de “Sevmek en büyük aktivistlik” konuşmaları var; Liderlik, Sürdürülebilirlik, Aktivizm, Doğa, Spor temalarında konuşmalar yapıyor. Kişisel girişimiyle 3 orman kuran Permakültür Tasarımcısı ve Eğitmeni bir çiftçidir.

Konuşma Programı