speaker-photo

Sami Bugay

The Integral Institute, Kurucu & MCC

Biyografi

Sami Bugay bilgi teknolojileri kariyerine kuruluşunda yer aldığı Nurbil Bilgi İşlem A.Ş'de programcı olarak başladı ve ilerleyen süreçte genel müdür olarak organizasyonu BT sektöründeki ilk 100 şirket arasına gelmesine önderlik etti. 2000 yılında Türkiye'nin öncü e-ticaret şirketlerinden www.baskuda.com ‘un fikir yaratıcısı 3 kişiden biri olarak internet sektörüne adım attı. 2004 yılı başında Enter Profesyonel Bilişim Hizmetleri A.Ş'nin yapılanmasında bulunarak Genel Müdürlük görevini yürüttü.

2002 yılında koçlukla tanışan Sami Bugay, dünyadaki 1800 MCC’den birisi ve, Türkiye’deki 7.ICF onaylı Master Certified Coach’u olmakla birlikte Registered ICF Mentor Coach, NCC - Newfield Certified Ontological Coach akreditasyonlarına sahiptir. 2004 yılı sonunda kurduğu KA Danışmanlık’ın ve The Integral Institute’un Yönetici Direktörüdür. The Integral Institute bireylere ve kurumlara; liderlik, koçluk ve takım gelişimi alanlarında Avrupa, İngiltere, Afrika, Ortadoğu ve Uzakdoğu’da hizmet vermektedir.

Better Leaders Better Teams Amazon Best Seller kitabının yanı sıra ITC – Bütünsel Takım Koçluğu kitabının yazarı olan Bugay, koçluk mesleğine yaptığı katkılardan dolayı Gestalt OSD Center Cleveland tarafından 2021 yılında Üstün Başarılı Mezun Ödül’ne (Outstanding Graduate Award) ve Hayat Boyu Başarı Ödülü’ne (Lifetime Achievement Award) layık görülmüştür.

ICF – Uluslararası Koçluk Federasyonu Türkiye 2016-2018 dönem Başkanı ve ICF tarafından Level 1 - Level 2 seviyesinde akredite edilmiş olan uluslararası “I.C. Integral Coaching” koçluk programının program yöneticisi ve baş eğitmenidir.

Konuşma Programı

9:30 - 9:50

Yüz Yüze 26 Ekim

Toplumsal Dönüşüm ve Kodlamaların Kültürel Etkisi