speaker-photo

Ayşe Topaktaş Demir

Non-Toxic İletişim Danışmanı || Koç & Mentor

Biyografi

Ayşe Topaktaş Demir, iletişimin, ilişki yönetiminin ve duygu yönetiminin hayatta en önemli olduğunu savunur. Dengede olmanın her şeyin merkezinde olduğuna inanan Ayşe, 2016 yılında danışmanlık dünyasına atılmış ve 2017’de Learning Solution Center danışmanlığı kurmuştur. 

1996 yılında Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden mezun oldu, 1999 yılında ise gene aynı fakültede de yüksek lisansını tamamladı. Daha sonra 3 yıl Londra’da yaşadı ve öğrenmeye olan aşkı ile Londra Üniversitesin’de de İnsan Kaynakları Yönetimi Tezsiz yüksek lisansını tamamladı. 

2000 yıllarından beri davranış bilimlerinde bir çok farklı alanda eğitim gören Ayşe, Mindfulness Eğitmenliği, Koçluk, Yönetici Koçluğu, Organizasyonel İlişki ve Sistem Koçluğu, Takım Koçluğu, Psikodrama, Gestalt, Transaksiyonel Analiz, Sanat Terapi gibi bir çok alanda eğitimini tamamlamıştır.  

20 yılı aşkın süre, İnsan Kaynakları bölümünde, organizasyonel gelişim odağından ayrılmadan bir çok farklı kurumda ve sektörde çalıştı.  Özellikle Yetenek Yönetimi, Eğitim Yönetimi , Liderlik Gelişimi ve akademi programları, Kültürel yapılanma ve Kültürel Dönüşüm, Çalışan Bağlılığı, İç İletişim, Şirket birleşmeleri ve satın almalar, Değişim ve Dönüşüm Yönetimi ve Yetkinlik Gelişimi  alanlarında bir çok deneyim kazanmış ve başarıya imza atmıştır.   

Danışmanlığını yürütmüş olduğu TOXIC İletişimin Azaltılması , Organizasyonlarda İlişki Yönetimi, Liderlik Gelişimi, Ekip İletişimi ve İşbirliği , Duygusal Çeviklik, Duygusal Zeka, Mindful Liderlik, Güven Odaklı İlişki Yönetimi, Yönetici Koçluğu ve Takım Koçluğu , Kültürel Entegrasyon ve Çalışan Bağlılığı & Mutluluğu  konularında çalışmalarını yürütmektedir. 

Pandemi döneminde TOXIC İletişimden Arınma hareketini başlatan Ayşe, 2 yıl boyunca aralıksız bir çok seminer verdi ve gene bu hareketi başlattığı platformda seminerler verilmesini organize etti. 

Duygulara olan farkındalık arttıkça iletişimin düzeleceğine, iletişim düzelince de ilişkilerin düzeleceğine inanıyor. Toplum olarak birbirimize TOXIC olmadan daha bilinçli iletişim kurmanın önemini biliyor ve TOXIC olmak için davranış bozukluğuna sahip kişiler olmamıza gerek yok diyor, bilinçsiz davranmamız bile bu tuzağa düşmemize sebep olabiliyor. 

Hali hazırda Gedik üniversitesinde Örgütsel Psikoloji programında dersler veriyor ve yaptığı işi çok seviyor. 

 Son sözü, “bilinçli olmak, dengede kalmak ve ihtiyaçlarımızı yönetebilmek ellerimizde, sadece fark et”. 

Konuşma Programı

12:00 - 12:30

Online Zirve 25 Ekim

Çevik Organizasyon Yaklaşımında Koçluk

16:30 - 16:50

Online Zirve 25 Ekim

Koçluk Yaklaşımı Kurumsal Aidiyeti Arttırır mı?

14:00 - 14:20

Online Zirve 25 Ekim Sahne 2

Bize İyi Gelecek İletişim ve Koçluk

09:15 - 9:20

Yüz Yüze 26 Ekim

Zirve Başlıyor

17:15 - 17:30

Yüz Yüze 26 Ekim

Kapanış